1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. İran'dan Rusya'ya: İsrail vururken S-300'ler neden devreye girmiyor?
İran'dan Rusya'ya: İsrail vururken S-300'ler neden devreye girmiyor?

İran'dan Rusya'ya: İsrail vururken S-300'ler neden devreye girmiyor?

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahat Pişe, Suriye’deki bazı bölgelerin İsrail hava saldırılarına maruz kaldığı anlarda, Rus S-300 hava savunma sistemlerinin çalışmamasını eleştirdi.

A+A-

İran resmi haber ajansı IRNA’nın aktardığına göre, İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Haşmetullah Felahat Pişe, “S-300 hava savunma sisteminin Siyonist saldırılarla bağlantılı olarak bozulması üzerine Rusya'ya yönelik ciddi eleştiriler var. Eğer S-300 hava savunma sistemleri düzgün çalışsa, İsrail Suriye topraklarına saldıramaz. İsrail saldırıları ile Rus savunması arasında bir tür koordinasyon var gibi görünüyor” diyerek Rusya’ya tepki gösterdi.

Esed rejimine yakın kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, saldırılarda İranlıların öldüğüne ilişkin açıklamalar hakkında şüpheleri olduğunu dile getiren Felahat Pişe, saldırıdan birkaç saat sonra İsrail saldırılarına maruz kalan alanın denetlendiğini söyleyerek, “İsraillilerin açıkladığı doğru değil ve boş sözler” dedi.

Mehr haber ajansının İranlı üst düzey bir kaynağa dayandırarak verdiği haberinde ise İran’ın, İsrail’in Suriye topraklarına yönelik saldırılarında 12 İran askerinin öldürüldüğüne ilişkin haberleri reddettiği bilgisi kaydedildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler