1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. İsrail güçleri 23 yaşındaki Filistinli genci katletti
İsrail güçleri 23 yaşındaki Filistinli genci katletti

İsrail güçleri 23 yaşındaki Filistinli genci katletti

İşgal altındaki Batı Şeria'da bir genç Filistinli daha İsrail güçlerinin mermileriyle hayatını kaybetti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İsrail güçlerinin bugün işgal altındaki Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Nablus'un doğusuna düzenledikleri şafak baskınlarında bir Filistinli gencin hayatını kaybettiği, bazılarının durumu ağır olmak üzere birçok kişinin de yaralandığı bildirildi.

Tıbbi kaynaklar 23 yaşındaki Ahmed Atıf Derağime'nin (Ebu Siyac) İsrail güçlerinin saldırılarında hayatını kaybettiğini duyurdu. Aynı zamanda Filistin'in profesyonel futbolcularından olan Derağime'nin İsrail güçlerince doğrudan hedef alınarak ağır yaralandığı ve kısa süre içinde de hayatını kaybettiği ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre İsrail güçleri Yusuf'un Makamı diye isimlendirilen türbeye baskın düzenlemek isteyen Yahudi yerleşimcilerin güvenliğini sağlamak amacıyla, bir askeri buldozerle birlikte kalabalık bir birlikle Nablus şehrinin doğu kısmına gece yarısından sonra baskın düzenlediler.

İsrail güçlerinin baskınları çatışmalara neden oldu ve bunun üzerine İsrail askerleri Filistinlilere gerçek mermilerle, kauçuk kaplı mermilerle, ses ve gaz bombalarıyla saldırdılar.

İsrail işgali altındaki Batı Şeria'da son dönemde İsrail güçlerince çok sayıda Filistinli öldürülmüş durumda. Uluslararası kamuoyu ise İsrail güçlerinin günübirlik olarak Filistinlileri katletmesi konusunda sessizliğini koruyor.

katki.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler