1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. İsrail: Hamas'a öldürücü darbe vuracak bir askeri harekat planlıyoruz
İsrail: Hamas'a öldürücü darbe vuracak bir askeri harekat planlıyoruz

İsrail: Hamas'a öldürücü darbe vuracak bir askeri harekat planlıyoruz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'a 'öldürücü darbe vuracak' askeri planlar hazırladıklarını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'a 'öldürücü darbe vuracak' askeri planlar hazırladıklarını söyledi.

Netanyahu, Ukrayna seyahati öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada "Hamas'a öldürücü bir askeri darbe vuracak planlar geliştirdiklerini" öne sürdü.

"Hamas'a karşı kapsamlı bir askeri harekat planlandığını" söyleyen İsrail başbakanı bu harekatın "Geçmişte görülenlerden farklı olacağını" dile getirdi.

Netanyahu siyasi rakipleri tarafından Gazze'ye yönelik bir hamle gerçekleştirmemek ve İsrail'in güvenliğini sağlayamamakla suçlanıyordu.

İsrail'de 17 Eylül tarihinde ikinci kez düzenlenecek erken seçim öncesi tarafların tartışma maddeleri arasında önemli konulardan biri Gazze meselesi.

İsrail'in Bilim, Teknoloji ve Uzay Bakanı Ofir Akunis de İsrailli Kanal 20'ye yaptığı açıklamada Gazze'ye yönelik bir harekat planladıklarını ifade etmişti.

Gazze'deki Filistinli gruplar ve İsrail arasında zaman zaman çatışmalar yaşansa da, 2014'ten sonra bölgede kapsamlı bir savaş yaşanmadı.

2014'te bölgede yaşanan savaşta Gazze'de 1500'ü aşkın sivil İsrail saldırılarında öldürülmüştü.

İsrail'de de biri Taylandlı 6 sivil Hamas'ın silahlı kolu Kassam Tugayları ve Gazze'deki diğer gruplar tarafından atılan roketler sonucu ölmüştü.

Kaynak: Mepa News, World Israel News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler