1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. İsrail tarafından alıkonulan Filistinli cezaevindeki hücresinde hayatını kaybetti
İsrail tarafından alıkonulan Filistinli cezaevindeki hücresinde hayatını kaybetti

İsrail tarafından alıkonulan Filistinli cezaevindeki hücresinde hayatını kaybetti

İsrail'e ait Nitzan Cezaevi’nde tek kişilik tecrit hücresinde tutulan Filistinli mahkum Nasır Takatka'nın yaşamını yitirdiği bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

"Filistinli Esirler Enformasyon Ofisi", Filistinli mahkum Nasır Takatka’nın bu sabah İsrail’in Nitzan Cezaevi’nde hayatını kaybettiğini duyurdu.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre açıklamada, Filistinli mahkumun hücresinde ölü olarak bulunduğu ve ölüm sebebinin henüz bilinmediği kaydedildi.

Filistinli mahkum Nasır Takatka İsrail tarafından geçen ay Beytlahim’e bağlı Beyt Feccar beldesindeki evine baskın düzenlenerek gözaltına alınmış ve hakkında henüz bir karar verilmemişti.

Filistinli Esir Hareketi, mahkum Nasır Takatka’nın cezaevinde ölümünden tamamen cezaevi yönetiminin sorumlu olduğunu açıkladı.

Cezaevi yönetiminin Nasır Takatka’nın öldüğünü sabah sayımında haber verdiğini belirten Filistinli Esir Hareketi, "Takatka’nın İsrail zindanlarındaki kasıtlı tıbbi ihmal politikasının mağduru olduğunu" ifade etti.

twtbanner-001.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler