İsrail Yahudi yerleşim merkezine Trump'ın adını verecek

İsrail Yahudi yerleşim merkezine Trump'ın adını verecek

İsrail yönetimi, Golan Tepeleri’nde ABD Başkanı Donald Trump'ın adını taşıyan yeni bir Yahudi yerleşim merkezi inşa edecek.

İsrail yönetimi, yarın (14 Haziran Pazar) Golan Tepeleri’nde ABD Başkanı Donald Trump'ın adını taşıyan yeni bir Yahudi yerleşim merkezinin inşa edilmesini öngören yasayı onaylayacak. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre, İbranice yayın yapan “Walla” haber sitesi, İsrail yönetiminin 1967'den beri kontrol altında tuttuğu Golan Tepeleri’nde inşa edeceği yerleşim merkezine Donald Trump adının verileceğini duyurdu. 

İsrail yönetimi daha önce, Golan Tepeleri’nde İsrail kontrolünü tanıyan ABD Başkanı Donald Trump'a teşekkür olarak, Trump'ın adına bir yerleşim yeri açacağını ilan etmişti.

"Walla" haber ajansı, İsrail yönetiminin yarın görüşeceği bu kararın, Ulusal Planlama ve İnşaat Konseyi’nin tavsiyeleri ile İsrail Maliye Bakanlığı'nın ekonomik tavsiyelerine dayanan ayrıntılı bir teklif olduğunu açıkladı.

Trump, 25 Mart 2019’da Golan Tepeleri’nde İsrail'in egemenliğini resmen tanıdığını ilan eden bir başkanlık kararnamesini imzalamıştı.

instabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.