1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN SAVAŞI

  3. Kabil hükümetine bağlı komutan Afgan sivili işkenceyle öldürdü
Kabil hükümetine bağlı komutan Afgan sivili işkenceyle öldürdü

Kabil hükümetine bağlı komutan Afgan sivili işkenceyle öldürdü

Afganistan'da Kabil hükümetine bağlı bir komutan, Taliban mensubu olduğu iddiasıyla bir Afgan sivili işkence ederek öldürdü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Afganistan'da ABD destekli Kabil hükümetine bağlı askeri yetkili, Taliban mensubu olduğu iddiasıyla bir Afgan sivili işkence ederek öldürdü.

Yerel kaynakların aktardığı bilgilere göre, Afganistan'ın doğusundaki Paktika ilinde, Kabil hükümeti askeri güçlerine bağlı bir komutan, Taliban üyesi olduğu iddiasıyla bir sivile işkence etti.

Hamidullah isimli komutanın, Taliban mensubu olduğunu iddia ettiği bir Afgan sivili Humvee tipi zırhlı aracın önüne bağladığı ve işkence ederek öldürdüğü görüntüleri Facebook hesabında paylaştığı belirtildi.

Kabil hükümetine bağlı komutanların sahada keyfi hareketlerde bulunduğu, sıklıkla sivilleri hedef aldığı, sistematik olarak işkence uyguladığı uluslararası kurumların yaptığı araştırma raporlarına da yansımış durumda.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler