1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Karamollaoğlu: Cübbeli Ahmet'e hakkımı helal etmiyorum
Karamollaoğlu: Cübbeli Ahmet'e hakkımı helal etmiyorum

Karamollaoğlu: Cübbeli Ahmet'e hakkımı helal etmiyorum

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cübbeli Ahmet'in hakka girdiğini ve tövbe etmesi gerektiğini söyledi.

Independent Türkçe
A+A-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Habertürk'te katıldığı televizyon programında kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü ile arasında geçen tartışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın kendisi hakkındaki açıklamalarını üzüntü verici olarak değerlendiren Karamollaoğlu, Cübbeli Ahmet'in hakka girdiğini belirten ve tövbe etmesi gerektiğini ifade etti: 

"Tövbe etsin ve kendisi İslamiyeti ve değerleri bilen bir insan. Ona göre benim sözlerimi tekrar mukayese etsin isterim. Bu konuda polemiğe girmek istemem. Zanla hüküm olunmaz. Bunlar cevap vermek istemiyorum. Ben onun seviyesine inmem."

Cübbeli Ahmet Hoca'nın hapishaneye girdiğinde en çok Milli Görüşçülerin kendisine sahip çıktığını vurgulayan Karamollaoğlu, "Bu tip insanların ifadeleri beni üzdüğü için. Bu konuyu kapatmayı isterim. Kendisi hapse girdiği zaman onunla en çok ilgilenen bizim arkadaşlarımız oldular. Çıktığı zaman kendisi de bunu ifade etti. Ben hakkımı helal etmem, bundan anlar anlamaz ama bu kadarla yetiniyorum. O benim gündemimde değil. Cenabı Hak'ka havale ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Cübbeli Ahmet, Temel Karamollaoğlu için “Saadet’in proje başkanının ‘Müslümanım ama İslamcı değilim’ lafı, ‘İnsanım ama insancı değilim’ mânâsına gelmektedir” demiş, “Beyaz sakalından utan be kaç yaşına gelmişsin” şeklinde sözler kullanmıştı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim de, “Cübbeli kardeşim bilmiyor mu bu tarz çıkışlarının dahil olduğu, bizim de sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz, İsmailağa camiasını da üzdüğünü ve yaraladığını" diyerek Cübbeli Ahmet’e seslenmiş ve "Buyurun gelin, İl Başkanlığımızda bir kahve içelim. Aklınıza yatmayan ne varsa sorun söyleyelim" davetinde bulunmuştu.

Saadet Partisi İl Başkanı’nın Cübbeli’ye yaptığı kahve davetine, Saadet Partisi (SP) İstanbul Milletvekili Cihangir İslam’dan tepki geldi. SP’li vekil İslam sosyal medya hesabından, “Sadece Sayın Genel Başkanımıza saygısızlık etmekle kalmayan, ‘kefensiz bırakmakla’ da tehdit ettiğini zanneden bu zat aleni özür dilemedikçe @SaadetPartisi İstanbul İl Başkanı onunla oturup kahve içmemeli, yarenlik etmemelidir. Şahsi muhabbetleri varsa siyaset dışı tutulmalıdır” diye yazmıştı.

wp-005.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
3 Yorum
İlgili Haberler