1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Kuzey Kore'den Trump'a: "Sabırsız ihtiyar"
Kuzey Kore'den Trump'a: "Sabırsız ihtiyar"

Kuzey Kore'den Trump'a: "Sabırsız ihtiyar"

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un sağ kolu Kim Yong Chol, ABD Başkanı Donald Trump’ın uygunsuz ve tehlikeli yorumlarına devam etmesi halinde Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’un anlaşma konusunda fikir değiştirebileceğini söyledi.

Amerika'nın Sesi
A+A-

Üst düzey Kuzey Koreli yönetici ve Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’un sağ kolu olarak bilinen Kim Yong Chol, ABD ve Başkan Donald Trump hakkında sert ifadeler kullandı. Chol, Trump’ın uygunsuz ve tehlikeli yorumlarına devam etmesi halinde Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’un anlaşma konusunda fikir değiştirebileceğini söyledi.

Kim Yong Chol, Trump için “Sabırsız ihtiyar” ifadesini kullandığı açıklamasında Kuzey Kore’nin bu noktada kaybedecek bir şeyinin olmadığını söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Pazar günü yaptığı açıklamada Kuzey Kore’nin yeni füze denemeleri yapmasını eleştirmiş ve Kuzey Kore liderinin eğer bu tavrı devam ederse her şeyi kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu söylemişti.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler