1. HABERLER

  2. LATİN AMERİKA

  3. Lula da Silva: Dünya Ukrayna'daki çatışmadan bıkmaya başladı
Lula da Silva: Dünya Ukrayna'daki çatışmadan bıkmaya başladı

Lula da Silva: Dünya Ukrayna'daki çatışmadan bıkmaya başladı

Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva, gazetecilere verdiği demeçte, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin Ukrayna'da devam eden çatışmadan bıkmaya başladığını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Ukrayna'da 'eninde sonunda barışın olacağı bir anın geleceğini tahmin ettiğini ve bir grup ülkenin hem Moskova hem de Kiev ile konuşabilmesi gerektiğine inandığını' söyleyen Lula, çatışmanın arkasındaki tek suçlunun Moskova olarak gösterilmesine de karşı çıktı.

Ukrayna lideri Zelenskiy'in yanı sıra ABD lideri Joe Biden'ın da çatışmayı önlemek için Rus lider Vladimir Putin ile müzakere etmediği için mevcut durumdan eşit derecede sorumlu olduğunu söyleyen Lula, “Dünya yorulmaya başlıyor. Ülkeler yorulmaya başlıyor" dedi.

AB ile Güney Amerika ve Karayip Devletleri Topluluğu (CELAC) arasında bu hafta yapılan zirvede, Avrupalı yetkililer Rusya'nın Ukrayna'daki eylemlerini açıkça kınayan bir nihai bildiriyi imzalamayı ummuşlardı. Ancak, Brezilya ve Nikaragua da dahil olmak üzere bazı devletler belgede Rusya hakkında herhangi bir sert dilin dahil edilmesine itiraz ettiğinden, AB liderleri Latin Amerikalı mevkidaşlarını ikna edemedi.

whtspp.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler