1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Mahmud Abbas'tan Filistin'de genel seçim açıklaması
Mahmud Abbas'tan Filistin'de genel seçim açıklaması

Mahmud Abbas'tan Filistin'de genel seçim açıklaması

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs dâhil Filistin'in tamamında genel seçimlerin yapılmasında ısrar ettiklerini belirtti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Filistin Milli Kurtuluş Hareketi El Fetih'in Merkez Komitesi, Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) İcra Komitesi ve Filistin hükümet yetkilileri dün bir araya geldi.

CRI Türkçe'nin haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas toplantıda yaptığı konuşmada, İsrail'in, Doğu Kudüs'ün seçim bölgeleri arasına alınmasına karşı çıkmasına rağmen, genel seçimlerin Filistin'in tamamını kapsamasında ısrarcı olduklarını dile getirdi.

Genel seçimlerin hazırlık çalışmalarından adı geçen iki komitenin sorumlu olacağını, genel seçimler için Filistin Direniş Hareketi Hamas dâhil çeşitli partilerle ve İsrail yönetimiyle temas kurulacağını dile getirdi.

Abbas, 26 Eylül'de Birleşmiş Milletler 74. Genel Kurul Toplantıları sırasında yaptığı konuşmada, genel seçimlerin Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs dâhil Filistin topraklarının tamamında düzenlenmesini istediklerini açıklamıştı. 1 Ekim'de genel seçimler için istişare başlatılacağı duyurulmuştu, ancak şimdiye kadar genel seçimlerin tarihi belirlenmedi.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler