1. HABERLER

  2. FİLİSTİN

  3. Mahmud Abbas'tan Kahire'ye ziyaret
Mahmud Abbas'tan Kahire'ye ziyaret

Mahmud Abbas'tan Kahire'ye ziyaret

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın resmi bir ziyaret için Mısır'ın başkenti Kahire'ye ulaştı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın resmi bir ziyaret için dün (1 Eylül Çarşamba) Mısır'ın başkenti Kahire'ye ulaştığı ifade edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre ziyaretin amacının bir ortak çalışma planı oluşturulması için Ürdün, Mısır ve Filistin liderleri arasında düzenlenecek üçlü zirveye katılmak olduğu belirtildi. 

Üçlü zirvenin amacının, 'ABD'yi, iki devletli çözüm konusundaki sözünü yerine getirmesi, İsrail'in Kudüs başta olmak üzere bütün Filistin topraklarında devam ettirdiği Yahudileştirme faaliyetlerini durdurmaya zorlaması, işgalin son bulmasını, bağımsız Filistin devletinin kurulmasını ve mültecilerin yurtlarına dönmelerini sağlayacak siyasi bir süreç başlatması için pratiğe dönük adımlar atmaya teşvik' olduğu dile getirildi. 

Abbas'la birlikte Kahire'ye ulaşan heyetin içinde Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, Fetih örgütü içindeki Sivil Faaliyetler Genel Komitesi Başkanı Hüseyin Eş-Şeyh, İstihbarat Teşkilatı Başkanı Macid Ferec ve başkanın diplomatik işler danışmanı Mecdi El-Halidi'nin de bulunduğu belirtildi. 

Filistin Başbakanı Muhammed İştiyye bir süre önce yaptığı açıklamada Mısır, Ürdün ve Filistin arasında bir üçlü zirve beklentisi içinde olduklarını dile getirmiş ancak ne zaman gerçekleştirileceği hakkında herhangi bir tarih vermemişti. 

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler