1. HABERLER

  2. AFRİKA

  3. Mali'de BM barış gücü askerlerine saldırı: 4 ölü 3 yaralı
Mali'de BM barış gücü askerlerine saldırı: 4 ölü 3 yaralı

Mali'de BM barış gücü askerlerine saldırı: 4 ölü 3 yaralı

Mali'de Birleşmiş Milletler barış gücü askerlerine yönelik bombalı saldırıda 4 askerin öldüğü bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Mali'de Birleşmiş Milletler barış gücü askerlerine yönelik bombalı saldırıda 4 askerin öldüğü bildirildi.

Bölge kaynaklarının aktardığı bilgilere göre saldırı, Mali'nin orta kesimindeki Douentza'yı, kuzey kesimindeki Timbuktu'ya bağlayan yol üzerinde meydana geldi.

Saldırıda Fildişi Sahili ordusuna mensup 4 BM barış gücü askeri ölürken, 3'ü de yaralandı.

Saldırıyı ve ölü sayısını doğrulayan Fildişi Sahili Savunma Bakanlığı, saldırı sonrasında bölgeye takviye kuvvet gönderildiğini ve yaralıların hızlıca tahliye edildiğini ifade etti.

Son dönemde Mali'de yabancı güçlere yönelik saldırılarda artış yaşandığı göze çarpıyor. Yılın ilk günlerinde ülkede Fransız askerlerine yönelik saldırılarda toplam 5 Fransız askeri ölmüş, saldırıları El Kaide'nin Batı Afrika kolu Cemaat Nusret el İslam vel Müslimin (CNİM) üstlenmişti.

Bölgede 2013 yılında kurulan BM barış gücü misyonu MNUSMA, dünyadaki en ölümcül barış gücü misyonu olarak kabul ediliyor. Mali'de bu misyon bünyesinde yaklaşık 13 bin asker bulunurken, 2013 yılından bu yana en az 230 barış gücü askeri saldırılarda öldürüldü.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler