1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Motorine 22 kuruş zam
Motorine 22 kuruş zam

Motorine 22 kuruş zam

Brent petrol, uluslararası piyasalarda ürün fiyatı ve dolar kuru artışa geçti. Motorine, bugün itibarıyla 22 kuruş zam göründü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Akaryakıt sektörü, hareketli bir döneme girdi. Brent petrol, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı ülkelerin, bu ay başında günlük petrol üretimini 500 bin varil daha azaltma kararı sonrasında arttı. Aralık ayına 60-61 dolarla giren Brent petrol, halen 65-66 dolar arasında işlem görüyor.

Habertürk'ün haberine göre, uluslararası piyasalarda da motorinin ton fiyatı, 590 dolardan 612 dolara kadar yükseldi. Fiyatlarda, yukarı yönlü trend devam ediyor.

Dolar kuru da artıyor. Kur, 5 TL 85 düzeyinde seyrediyor.

'Eşel mobil' işletilmesi bekleniyor

Brent petrol, uluslar arası piyasalarda ürün fiyatı ve dolar kurunda yaşanan artış motorinde zammı gündeme getirdi. Motorine, bugün itibarıyla 22 kuruş zam göründü.

Zamlar, genelde pazartesiyi salıya bağlayan gece yarısı yapılıyor. Bu nedenle hafta boyunca gerek petrol, gerekse dolar kuru ve ürün fiyatındaki olası değişim takip edilecek. Bu veriler çerçevesinde ortaya çıkacak tablo uyarınca hafta başında akaryakıt fiyatında gerekli değişiklik yapılacak. Zammın bir bölümünün “eşel mobil” sistemi işletilerek, devletin ÖTV gelirlerinden karşılanması bekleniyor.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler