1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Muhaliflerden Halep'in merkezinde rejime saldırı
Muhaliflerden Halep'in merkezinde rejime saldırı

Muhaliflerden Halep'in merkezinde rejime saldırı

Suriye'de silahlı muhalif güçlere bağlı Ebu Amara Tugayı yeni bir saldırı gerçekleştirdi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Suriye'de silahlı muhalif güçlere bağlı Ebu Amara Tugayı yeni bir saldırı gerçekleştirdi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Rusya ve İran destekli rejim koalisyonunun kontrolünde bulunan Halep kent merkezinde rejime bağlı güçlere yöneli bir suikast düzenlendi.

Rejim koalisyonunun kontrolündeki bölgelerde saldırılar gerçekleştiren "Ebu Amara Tugayı" tarafından gerçekleştirildiği belirtilen saldırının Halep'in Muadi mahallesinde düzenlendiği belirtildi.

Düzenlenen saldırıda rejim koalisyonuna bağlı "Vatan Savunma" birliklerin mensubu milislerin el yapımı patlayıcıyla hedef alındığı ifade edildi.

En az 4 ölü

Olaydan bir süre sonra açıklama yayınlayan "Ebu Amara Tugayı" grubu Muadi bölgesinde gerçekleştirilen saldırının sorumluluğunu üstlendi.

Muhalif grup tarafından yapılan açıklamada, rejime bağlı milislerin toplandığı bir bölgede daha önceden yerleştirilmiş el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği belirtildi.

Açıklamada, düzenlenen saldırıda rejim güçlerinden en az 4 kişinin öldüğü, birden fazla kişinin de yaralandığı ifade edildi.

"Ebu Amara Tugayı" isimli muhalif grup, rejim kontrolündeki bölgelerde stratejik nokta hedeflere düzenlediği saldırılarla biliniyor.

Grup, geçtiğimiz ay Hama kırsalında rejimin kontrolündeki bir bölgede rejime ait mühimmat deposunu havaya uçurmuştu.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler