1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Harekat gerginliği artırabilir
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Harekat gerginliği artırabilir

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Harekat gerginliği artırabilir

Türkiye’nin düzenlediği Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin değerlendirmede bulunan NATO) Genel Sekreteri Jens Stoltenberg 'Ortak düşmanımız IŞİD'e karşı kazanımların korunmasına ihtiyacımız var' dedi.

Independent Türkçe
A+A-

Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Kuzey Suriye’ye düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

Operasyonun bölgedeki gerginliği daha fazla artırma riski olduğunu işaret eden Stoltenberg, Ankara’ya itidal çağrısı yaptı ve “Ortak düşmanımız IŞİD'e karşı kazanımların korunmasına ihtiyacımız var” dedi.

Stoltenberg ayrıca Suriye’de dengesiz bir durum olduğunu, insanların acı çektiğini belirtti ve endişelerini İstanbul’a yaptığı ziyarette dile getirdiğini belirtti.

Sekreter geçen hafta Türkiye’yi ziyaret ederek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmüştü.

NATO üyesi ülkelerden tepkiler

Barış Pınarı Harekatı’na birçok ülkeden tepki gelmişti. Bu ülkeler arasında NATO üyesi olan Almanya, Fransa ve Hollanda Türkiye’ye silah satışını askıya almıştı.

Türkiye'nin operasyonuna net şekilde destek açıklaması yapan dört ülke Azerbaycan, Katar, Pakistan ve Venezuela olmuştu.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler