1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Pakdemirli: Türkiye tarım alanında Avrupa’nın birincisi
Pakdemirli: Türkiye tarım alanında Avrupa’nın birincisi

Pakdemirli: Türkiye tarım alanında Avrupa’nın birincisi

Türkiye'nin GSYH'deki tarımsal büyümede dünya yedincisi olduğunu söyleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 'Tarım alanında Avrupa'nın birinci ülkesiyiz' diye konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Slovenya 57. Uluslararası Tarım ve Gıda Fuarı ve Bakanlar Zirvesi’ne katılmak üzere Slovenya’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Slovenya Tarım Orman ve Gıda Bakanı Aleksandra Pıvec ile ortak basın toplantısı düzenledi.

"Türkiye tarım alanında Avrupa'nın birincisi"

Türkiye’nin tarım politikaları hakkında bilgi veren Pakdemirli, açıklamasında şunları kaydetti:

"Türkiye tarım alanında Avrupa’nın birinci ülkesi, GSYH’deki tarımsal büyümede Avrupa’da birinci ve dünyada yedinciyiz. Eğer, toprak kaynaklarımızı göz önünde bulundurursanız 17’nci sırada yer alırız. Bu da tüm zorlukların büyüklüğüne, zorlukların planlanmasına, zorlukların uygulanması yanında iyi bir şeyler yaptığımız anlamına geliyor. Birçok şeyi doğru olarak yapıyoruz gibi görünüyor. Bu bilgileri Slovenya ile paylaşmaktan da memnuniyet duyarım. Aynı zamanda, ortak projeler de yürütüyoruz. Gelecekte bu ilişkileri daha da güçlendireceğiz. 19 Kasım’a kadar uygulanacak bir hareket planına karar verdik ve 19 Kasım’da bu konuları yeniden pekiştireceğiz"

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler