1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Pakistan: Hindistan ile barışmak istiyoruz
Pakistan: Hindistan ile barışmak istiyoruz

Pakistan: Hindistan ile barışmak istiyoruz

Pakistan, iki ülke arasında devam eden nükleer silahlar konusundaki gerilimin gölgesinde Hindistan ile barış görüşmelerine başlamak istediğini açıkladı.

A+A-

Pakistan Dışişleri Bakanlığı’ndan bir kaynak yaptığı açıklamada, İslamabad’ın nükleer silahlar konusundaki gerilimin devam ettiği şu günlerde Hindistan ile barış görüşmelerine başlamak istediğini ifade etti.

Pakistan ayrıca, karadan karaya balistik füzesinin başarıyla test edildiğini açıklayarak, füzenin 2 bin 414 kilometreye kadar nükleer silah taşıma kapasitesine sahip olduğunu açıkladı.

Pakistan ordusundan bugün yapılan açıklamada “Şahin-2, Pakistan'ın ihtiyacı olan bölgesel istikrar için gerekli caydırıcı güce sahip” ifadeleri kullanıldı.

Hindistan’daki seçimler

Öte yandan, Hindistan Dışişleri Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, Hindistan Başbakan Narendra Modi’nin seçimleri kazandığını bildirdi.

Hindistan'da parlamento seçimleri 7 aşamada yapılıyor ve seçimlerde yaklaşık 900 milyon kayıtlı seçmen oy kullanıyor.

Seçim Komisyonu yaptığı açıklamada, parlamentonun alt kanadı Lok Sabha'daki (Halk Meclisi) 542 sandalyenin 294'ünü Modi'nin partisi Hindistan Halk Partisi’nin (BJP) kazandığını bildirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler