1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Prof. Müftüoğlu'ndan koronavirüs uyarısı: Ölü sayısı artıyor
Prof. Müftüoğlu'ndan koronavirüs uyarısı: Ölü sayısı artıyor

Prof. Müftüoğlu'ndan koronavirüs uyarısı: Ölü sayısı artıyor

Hürriyet gazetesi başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu 'Nişan, düğün, sünnet, cenazeler ve kontrolsüz taziyeler nedeniyle 'mesafe meselesi' yok sayılacak bir duruma geldi.' düşüncesini dile getirdi. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hürriyet gazetesi başyazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, köşesinde "Ters makas tehdit ediyor" başlıklı yazı kaleme aldı.

Müftüoğlu yazısında, "Üzülerek belirteyim: Günlük vaka sayılarının her gün biraz daha artmasının ve kaybettiğimiz insan sayısının ürpertici boyutlara varmasının nedenlerini bu köşede en az kırk defa tekrarladım. Hani “Dilimde tüy bitti” derler ya, aynen öyle bir durum söz konusu. Ama tekrarda fayda var: Bizde ve hemen hemen her ülkede insanlarımız inanılmaz bir aymazlık, kabul edilemez bir dikkatsizlik, affedilemez bir duyarsızlık, anlaşılmaz bir rehavet, hoş görülemez bir nezaketsizlik ve saygısızlık içindeler." görüşünü savundu. 

Müftüoğlu, "Maske takmamakta, taksalar da maske kullanma kurallarına uymamakta kararlılar. Sosyal mesafe meselesinde de affedilmez hatalar yapıyorlar. Zaten yanlış bir karar olduğunu baştan beri söylediğimiz 'nişan, düğün, sünnet, cenazeler, kontrolsüz taziyeler ve benzeri ertelenebilir sosyalleşmeler' nedeniyle 'mesafe meselesi' yok sayılacak bir duruma geldi. Yapılması gereken ise yine net ve açık: Bu tür toplu aktivitelerin önümüzdeki 3-5 ay için kesin, net ve açık yasaklar getirilmeli. Bu yasaklar da kolluk kuvvetleri tarafından çok yoğun bir hassasiyetle izlenip kontrol edilmeli. Uyum göstermeyenlere de ciddi cezalar verilmeli." ifadesini kullandı. 

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler