1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Türkiye'de koronavirüs: 'Ankara Wuhan oldu'
Türkiye'de koronavirüs: 'Ankara Wuhan oldu'

Türkiye'de koronavirüs: 'Ankara Wuhan oldu'

Prof. Dr. Mustafa Cankurtaran, koronavirüs vakalarına dikkat çekerek 'Ankara Wuhan oldu' ifadelerini kullandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hacettepe Üniversitesi’nden iç hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Mustafa Cankurtaran, bulunduğu şehirde hızla artan koronavirüs vakalarına dikkat çekerek “Ankara Wuhan oldu” dedi.

Koronavirüsten kaynaklanan Covid-19 hastalığı Çin’in Wuhan kentinden yayılarak tüm dünyayı etkisine almıştı.

Türkiye’de virüsün yayılımı alınan tedbirlerle bir dönem yavaşlamış olsa da 1 Haziran’da başlayan ‘normalleşme’ sürecinden sonra vaka sayıları fırlamıştı.

Salgının en yoğun yaşandığı illerden Ankara’da, Sağlık Emekçileri Sendikası’na göre günde 2 bin vaka kaydediliyor. Ankara Tabip Odası da pandemi hastanelerinde yoğun bakım ünitelerinin tamamen dolduğunu, şehirdeki diğer hastanelerde de benzer sorunlar yaşandığını belirtiyor.

Twitter’da Ankara’daki duruma ilişkin paylaşım yapan Prof. Dr. Cankurtaran, şunları yazdı:

“Ankara Wuhan oldu. 10-14 gün sokağa çıkma yasağı gelmeli. Ankara sağlık kapasitesi aşabilir. Artık hasta yatıracak yoğun bakım zorlaşıyor. Kapalı her hastane açılmalı. Özel yoğun bakımlar pandemi için açılmalı. Halkın inisiyatifine bırakmak yanlış.”

Cankurtaran daha sonra şu mesajı paylaştı:

“Aman dikkat Ankara. Virüs aramızda. 60 yaş üstü kişiler ve onların yakınları daha da dikkat etmeli. Şehrimiz şu an en çok Corona hastası olan yer. Atlatacağız bu Zor günleri. Maksimum dikkat, özen lütfen. Her yaş dikkat etmeli.”

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler