Putin Ocak ayında Ankara ziyaretinde Erdoğan ile görüşecek

Putin Ocak ayında Ankara ziyaretinde Erdoğan ile görüşecek

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ocak ayının ilk yarısında Türkiye'yi ziyaretinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geleceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  ocak ayının ilk yarısında Ankara'da bir araya gelmelerinin planlandığını açıkadı. TRT Haber'e konuşan Kalın, görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel konuların ele alınacağını kaydetti.

Ayrıca Türk ve Rus liderlerin "Türk Akımı" olarak adlandırılan doğalgaz boru hattında gelinen aşamayı da değerlendirecekleri ifade edildi. Rusya devlet şirketi Gazprom Rus doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa'ya aktaracak olan hattın Türkiye pazarına gaz taşıyacak yaklaşık 16 milyar metreküp kapasiteye sahip ilk kısmını yıl sonunda faaliyete geçirmeyi planlıyor.

Erdoğan ve Putin'in temaslarında Türkiye ile Suriye sınırında, Suriye topraklarında Rus askeri polisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen devriyeleri de ele almaları bekleniyor.

Putin'in Ankara ziyareti ile ilgili Moskova tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

instabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.