1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. "Putin Ukrayna medyasının yarısını kontrol ediyor"
"Putin Ukrayna medyasının yarısını kontrol ediyor"

"Putin Ukrayna medyasının yarısını kontrol ediyor"

Eski Ukrayna Başbakanı Yatsenyuk, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Ukrayna medyasının yarısını kontrol ettiğini ileri sürdü.

Independent Türkçe
A+A-

Eski Ukrayna Başbakanı Arseniy Yatsenyuk, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna medyası üzerinde etkili olduğunu söyledi. 

Bilgi yönetiminin günümüzde sıklıkla kullanılan bir yöntem olduğunu belirten Yatsenyuk, “Bazı ülkelerde artık yalanların özgürlüğü hakim. Aynı şey Ukrayna'da da var. Putin, Ukrayna basının yüzde 50’sini kontrol ediyor." dedi.

Yatsenyuk, "Bu da demektir ki Putin, Ukraynalıların yarısının kalbini ve aklını kontrol edebiliyor. Bu acil müdahale edilmesi gereken bir konu” dedi.

Arseniy Yatsenyuk, 2014-2016 yılları arasında Ukrayna’da başbakanlık yaptı.

Yatsenyuk görevde olduğu dönemlerde, mecliste konuşma yaparken muhalif milletvekilleri tarafından kucaklanarak kürsüden indirilmesi, canlı yayında istifasını açıklaması, halk tarafından tavşana benzetildiği için kameralar önünde kendisine havuç hediye edilmesi gibi ilginç konularla birçok kez dünya medyasında gündeme gelmişti.

Rusya menşeli sitelere giriş yasağı 3 yıl daha uzatıldı

Öte yandan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy tarafından imzalanan kararname ile Rusya Federasyonu menşeli sosyal medya sitelerine girişlere ilişkin yasak 3 yıl daha uzatıldı. 

Ayrıca imzalanan kararname ile 377 fiziksel ve 235 hukuksal başlık altında toplam 612 yeni ambargo kararı imzalanarak Rusya merkezli televizyon kanallarına, üniversitelere, müzelere ve enstitülere de 3 yıl ambargo uygulanmasına kara verildi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler