Ramazan Kadirov, annesini öven şiirler yazdırdığı çocuklara binlerce dolar dağıttı

Ramazan Kadirov, annesini öven şiirler yazdırdığı çocuklara binlerce dolar dağıttı

Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov'un annesi Ayman Kadirova için düzenlenen yarışmanın birincisi yaklaşık 49 bin liralık para ödülünün sahibi oldu.

Çeçenistan'da düzenlenen yarışmada, özerk bölgenin lideri Ramazan Kadirov'un annesi Ayman Kadirova'yı öven şiirler yazan çocuklara binlerce dolarlık para ve akıllı telefon ödülleri verildi.

Çeçenistan resmi televizyonu Grozny TV'nin aktardığına göre, yarışmanın birincisi 6 bin 700 dolarlık (yaklaşık 49 bin TL) ödülün sahibi olurken, ikinciye 4 bin dolar (yaklaşık 26 bin TL) üçüncüye de 2 bin 700 dolar (yaklaşık 20 bin TL) para ödülü verildi.

İlk 10'a giren diğer finalistlere de ödül olarak akıllı telefonlar dağıtıldı.

Kadirov'un annesinin 67. doğum günü nedeniyle bu hafta bir başka yarışma daha düzenlenmiş ve kazananlar yine para ödüllerinin sahibi olmuştu.

Ayman Kadirova, yargısız infaz ve yasa dışı gözaltı gibi insan hakları ihlalleriyle birçok kez suçlanan Kadirov'un ailesinden adına şiir yarışmaları düzenlenen tek aile üyesi değil. Babası ve Çeçenistan'ın bombalı saldırıda öldürülen ilk Cumhurbaşkanı Ahmet Kadirov için de çok sayıda şiir yarışması yapılmıştı.

Kadirov 2017'de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i onurlandırmak amacıyla onun için bir şiir yarışması da düzenlemişti.

twtcanli.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.