1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Reuters: Berat Albayrak yabancı yatırımcıları ikna etmeyi başaramadı
Reuters: Berat Albayrak yabancı yatırımcıları ikna etmeyi başaramadı

Reuters: Berat Albayrak yabancı yatırımcıları ikna etmeyi başaramadı

Reuters, ekonomi konusunda ABD'de bir sunum gerçekleştiren Berat Albayrak'ın yabancı yatırımcıları ikna etmeyi başaramadığını öne sürdü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın 10 Nisan'da açıkladığı 2019 ekonomik reform paketinin genel hatlarını Washington'da bir otelde düzenlenen toplantıda Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya ile birlikte 400'e yakın yatırımcıya anlattığı, ancak yatırımcıları Türk varlıkları konusunda heyecanlandıramadığı iddia edildi..

Reuters'ın toplantıya katılan dört yatırımcıya dayandırdığı haberine göre Albayrak ve Çetinkaya, ekonominin içinde bulunduğu resesyondan toparlanacağına dair iyimser ifadeler kullanırken, adının açıklanmasını istemeyen kaynaklar bu ifadelerin yatırımcılarda bir karşılık bulmadığını kaydetti. 

DW'nin haberine göre, bir yatırımcı, Albayrak'ın enflasyonda son aylarda görülen gerilemeye ve cari açıktaki iyileşmeye dikkat çekerek Türkiye'nin kur krizinden toparlanmaya çalıştığı Ekim ayına kıyasla çok daha iyi durumda olduğunu belirttiğini ifade etti. 

IMF ve Dünya Bankası'nın bahar toplantıları öncesinde JPMorgan tarafından düzenlenen toplantıya katılan yatırımcı,"Kimseyi ikna edebildiğini düşünmüyorum, pek iyi gitmedi" dedi. 

Berat Albayrak Washington'daki toplantıya dair twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "G-20, Dünya Bankası ve IMF toplantıları için geldiğimiz Vaşington’da, birçok uluslarası fon ile yaptığımız görüşmelerin yanında JP Morgan‘ın düzenlediği yatırımcı toplantısında, “Yapısal Dönüşüm Adımları” paketimiz ve yeni dönem ekonomi politikalarımızı anlattık" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler