Reuters: Davutoğlu'nun partisi resmen kuruluyor

Reuters: Davutoğlu'nun partisi resmen kuruluyor

AK Parti'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmaları başlatan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun tüzük ve program çalışmalarının son aşamada olduğu kaydedildi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, 14 Eylül 2019'da Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı, Selim Temurci ve Feramuz Üstün ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek AKP'den istifa etmişti.

Reuters'ın aktardığına göre, parti kurma çalışmalarına yakın bir yetkili, "Davutoğlu'nun kuracağı yeni partinin birkaç hafta içinde İçişleri Bakanlığı'na dilekçe verilerek resmen kurulması bekleniyor. Yeni partiye dair son rötuşlar yapılıyor. 2020'ye kalması söz konusu değil. Şu anda Ankara'da genel merkez ve İstanbul'da il başkanlığı binaları tutuldu" dedi.

Yeni parti için tüzük ve program çalışmaları son aşamaya geldiğini kaydeden yetkili, "Kısa sürede mevzuata dair altyapıya son şekli verilecek. Kurucular kurulu büyük oranda hazır halde. Daha önce siyasette yer almış bazı isimlerin yanı sıra halen kamuda üst düzeyde görev yapmakta olan bazı isimler de partide görev alacak" şeklinde konuştu.

Aynı yetkili, temelde birçok kesimden insanın beklentilerini karşılayacak ve sorunların çözümünde ortak akılla hareket edecek bir parti kurulmasının hedeflendiğini kaydederek, "Türkiye'deki sorunlu olarak görülen bazı alanlarda arayış içinde olunduğu da listeyle birlikte görülecek. Babacan'ın kuracağı parti ile ortak hareket edilmesi konusunda artık alan daraldı. Çünkü iki taraf da kendi çizgisinde yürüyor. Ortak bir parti olmasının birçok faydası olacaktı elbette ancak bu konuda bir irade oluşmadı" dedi.

instabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum