1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Ruhani: Düşmanlar koronavirüs bahanesiyle ülkeyi karıştırmayı hedefliyor
Ruhani: Düşmanlar koronavirüs bahanesiyle ülkeyi karıştırmayı hedefliyor

Ruhani: Düşmanlar koronavirüs bahanesiyle ülkeyi karıştırmayı hedefliyor

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, 'düşmanların' koronavirüs nedeniyle ülkede tüm faaliyetlerin durmasını ve ülkeyi karıştırmayı hedeflediklerini öne sürdü.

Independent Türkçe
A+A-

İran'ın başkenti Tahran'da Koronavirüsle Ulusal Mücadele Kurulu toplantısının ardından konuşan Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, yabancı basının her şeyin kapatılması yönünde haberler geçtiğini ve "hükümetin halkın canını düşünmediği" şeklinde propaganda yaptığını söyledi.

Dış dayatmalara boyun eğmediklerini kaydeden Ruhani, "Düşmanlar, koronavirüs bahanesiyle ülkeyi kapatmamızı istiyordu. Bu şekilde ülkeyi karıştırmayı hedefliyorlardı. Onlar fabrikaları kapatın çünkü virüs tehlikeli diyordu ancak biz 10 kişinin çalıştığı fabrikaları bile sağlık kurallarına uyarak açtık” dedi.

ABD yaptırımlarını eleştiren Ruhani, "ٰEğer yabancı basın İran halkını düşünseydi ABD'nin yaptırımlarıyla ilgili de haber yapardı. Salgın şartlarında ilaç alamıyoruz ve bu yaptırımların halkın üzerindeki etkisini daha da ağırlaştırıyor" diye konuştu. 

Ruhani, ülkedeki Aşure törenleri, sınavlar ve diğer etkinliklerin sağlık kurallarına riayet edilerek yapıldığını sözlerine ekledi.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler