1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Rusya Gürcistan'a uçak seferlerini durduruyor
Rusya Gürcistan'a uçak seferlerini durduruyor

Rusya Gürcistan'a uçak seferlerini durduruyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus havayolu şirketlerinin 8 Temmuz'dan itibaren Gürcistan'a ticari uçuşlar dahil olmak üzere uçak seferlerini geçici olarak yasaklayan kararnameyi imzaladı.

Sputnik
A+A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Gürcistan'daki siyasi gelişmelerin ve protesto gösterileri sonrası ilk adımı attı. Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Rus lider, Gürcistan'a düzenlenen uçak seferlerinin 8 Temmuz'da geçici olarak durdurulmasını öngören kararnameyi imzaladı.

Putin Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan, Gürcü makamlarıyla Rusya vatandaşlarının güvenliğinin ve ülkelerine dönmelerinin sağlanmasıyla ilgili konuların çözümüne yönelik çalışmaları koordine etmesini istedi.

Tiflis'te 26. Parlamentolararası Ortodoks Meclisi Genel Kurulu toplantısı düzenlenmişti. Toplantıya, Parlamentolararası Ortodoks Meclisi Başkanı Rus milletvekili Sergey Gavrilov başkanlığındaki Rus heyeti de katılmıştı. Toplantı, Gürcistan Parlamentosu’nun ana salonunda yapılmış, toplantıyı açan Gavrilov’un parlamento başkanının koltuğuna oturması Gürcü muhaliflerinin öfkesine yol açmıştı. Muhalifler salonu terk ederken toplantı iptal edilmişti.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler