1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Rusya: Karabağ'daki çatışmalara Suriye ve Libya'dan savaşçı gönderiliyor
Rusya: Karabağ'daki çatışmalara Suriye ve Libya'dan savaşçı gönderiliyor

Rusya: Karabağ'daki çatışmalara Suriye ve Libya'dan savaşçı gönderiliyor

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ bölgesindeki çatışmalar dördüncü gününü doldururken Rusya'dan çarpıcı bir açıklama geldi.

A+A-

Fransız haber ajansı AFP'nin Rus diplomatlarına dayandırdığı habere göre Moskova, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ'da "Libya ve Suriye'den paralı savaşçıların ve teröristlerin görev aldığını" belirtti.

Çatışmadaki tansiyonun daha da yükselmesinden endişe duyulduğu belirtilen açıklamada, durumun kendilerini "derinden" endişelendirdiğini belirten Moskova yönetimi, "Yasa dışı silahlı gruplara bağlı savaşçılar özellikle Suriye ve Libya'dan Karabağ'daki çatışmaya katılmak için gönderiliyor" denildi.

Açıklamada meselenin taraflarının çatışmada "yabancı paralı askerlerin ve teröristlerin" kullanılmasını engellemek ve geri çekilmelerini sağlamak için "gerekli tedbirleri" alması çağrısında bulunuldu.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler