1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. SOHR: Dağlık Karabağ'daki çatışmalarda 28 Suriyeli savaşçı öldü
SOHR: Dağlık Karabağ'daki çatışmalarda 28 Suriyeli savaşçı öldü

SOHR: Dağlık Karabağ'daki çatışmalarda 28 Suriyeli savaşçı öldü

Ermenistan ile Azerbaycan arasında yeniden başlayan çatışmalarda Türkiye destekli Suriyeli silahlı gruplara mensup 28 kişinin öldüğü ileri sürüldü.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, (SOHR) Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Dağlık Karabağ’da yaşanan çatışmalarda, 2 günde Suriyeli silahlı gruplara mensup 28 kişinin öldürüldüğünü aktardı.

K24'ün aktardığına göre, Gözlemevi, öldürülen savaşçıların cesetlerinin Türkiye’ye gönderildiğini, bu gruplara mensup 62 kişinin de yaraladığını kaydetti.

Gözlemevi ayrıca, iki ülke arasında başlayan çatışmalardan şimdiye kadar 850 Suriyeli savaşçının Azerbaycan saflarında savaşmak üzere bölgeye gönderildiğini öne sürdü.

27 Eylül’de Azerbaycan ile Ermenistan arasında başlayan çatışmalarla birlikte Türkiye, açık bir şekilde Azerbaycan’ı desteklediğini açıklarken, Suriyeli silahlı grupların bölgeye sevk edildiği iddialarını reddediyor.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler