1. HABERLER

  2. SURİYE SAVAŞI

  3. Rusya-rejim İdlib'in güneyini bombalıyor
Rusya-rejim İdlib'in güneyini bombalıyor

Rusya-rejim İdlib'in güneyini bombalıyor

Rusya ve Esed rejimine bağlı topçuların İdlib'in güneyindeki yerleşimleri bombaladığı bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya ve Esed rejimine bağlı topçuların İdlib'in güneyindeki sivil yerleşimleri bombaladığı bildirildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre, İdlib'in güneyindeki Cebel Zaviye bölgesinde bulunan Kensafra yerleşimi Rusya ve Esed rejimine bağlı topçular tarafından yoğun bir şekilde hedef alınıyor.

Kaynaklar, Rusya'ya ait insansız gözetleme araçlarının da kara bombardımanı esnasında bölgede yoğun uçuş yaptığını ifade ediyor.

Türk askeri varlığının da bulunduğu Cebel Zaviye bölgesi uzun süredir Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim güçlerince hedef alınıyor. 

Geçtiğimiz dönemde bu bölgedeki bombardıman nedeniyle çok sayıda aile, Türkiye sınırındaki bölgelere göç etmek zorunda kalmıştı. 

Öte yandan bölgede devam eden bombardımanlar yüzünden Türkiye ile Rusya arasında düzenlenen ortak devriyeler sekteye uğramış, Rusya tarafından dün yapılan açıklamadaysa İdlib'deki ortak devriyelerin bir süreliğine askıya alındığı ifade edilmişti.

Devriyelerin askıya alınması Rusya'nın İdlib'e yönelik yeni bir askeri harekat başlatabileceği sorusunu akıllara getirdi.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler