1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Rusya, Türkiye ile ortak devriyeleri askıya aldı
Rusya, Türkiye ile ortak devriyeleri askıya aldı

Rusya, Türkiye ile ortak devriyeleri askıya aldı

Rusya'nın Türkiye'il İdlib'deki M4 karayolunda icra edilen ortak devriye programını askıya aldığı duyuruldu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya'nın Türkiye'il İdlib'deki M4 karayolunda icra edilen ortak devriye programını geçici olarak askıya aldığı duyuruldu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İdlib'de M4 karayolunda yapılan Rus-Türk ortak devriyelerinin bölgedeki "provokasyonlar" nedeniyle askıya alındığını ifade etti.

Haftalık basın toplantısında konuşan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, "M4 karayolu boyunca uzanan güvenlik koridorunda provokasyonlara devam etmekte. Bu nedenden dolayı M4 karayolundaki Rus-Türk ortak devriyeleri geçici olarak durduruldu" ifadelerini kullandı.

Rusya ve İran destekli Esed rejimi güçleri uzun süredir İdlib'in güneyindeki Cebel Zaviye bölgesine askeri yığına yapıyor. Uzmanlar bu askeri hareketliliğin yeni bir operasyonun habercisi olabileceğini belirtiyor. 

Öte yandan 14 Temmuz'da İdlib'in güneyindeki Türk-Rus ortak devriyesini hedef alan bombalı araç saldırısının ardından Rusya'nın bölgeye yönelik saldırıları daha da artmış durumda.

İlin güneyindeki Cebel Zaviye bölgesine yönelik Rusya-rejim kara bombardımanı nedeniyle sivil halk Türkiye sınırına yakın bölgelere göç etmeye başladı.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler