1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. "Rusya'daki aşının klinik deneyleri Türkiye'de yapılabilir"
"Rusya'daki aşının klinik deneyleri Türkiye'de yapılabilir"

"Rusya'daki aşının klinik deneyleri Türkiye'de yapılabilir"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Rusya'daki aşının 3'üncü faz çalışmasına Türkiye'de izin verebiliriz" dedi.

A+A-

Van, Muş, Hakkari, Bitlis il sağlık yetkilileri ile Van'da incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, değerlendirme toplantısının ardından Covid-19 salgınına ilişkin basın açıklaması düzenledi.

Hasta artışının yaşandığı illere Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'nin de eklediğini söyleyen bakan, Van'da son bir ayda yüzde yüze varan vaka artışının olduğunu aktardı.

Koca Türkiye genelinde ise yatak doluluk oranının şu an yüzde 52, yoğun bakım doluluk oranının yüzde 67, solunum cihazı doluluk oranının ise yüzde 32 olduğunu duyurdu.

"Türkiye'de iki aşının 3. aşama klinik deneyleri başladı"

Türkiye'de iki aşının 3. klinik deneylerinin başladığını aktaran bakan, "Almanya'daki aşı çalışmasında 3'üncü faza kadar gelindi. Bu çalışma Türkiye'de de başladı. Dosyasının yeterli olduğunu ve 3'üncü fazdan önceki klinik ve klinik öncesi denemelerin başarılı olduğunu gördük." dedi.

Türkiye'de 3'üncü faz denemelerine izin verilen diğer aşının ise Çin'de geliştirilen Sinovak aşısının olduğunu aktaran Koca, "Rusya'daki aşının 3'üncü faz çalışmasına Türkiye'de izin verebiliriz" dedi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler