1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Savunma Bakanı Akar: Sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olacağız
Savunma Bakanı Akar: Sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olacağız

Savunma Bakanı Akar: Sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olacağız

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarıyla sonuna kadar Azerbaycan'ın yanında olacağını belirtti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Bakan Hulusi Akar, Ermenistan güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

"İşgalci Ermenistan ateşkes ihlaliyle Azerbaycan’a saldırmış ve yine bir provokasyon peşinde olduğunu göstermiştir" ifadesini kullanan Akar, şunları kaydetti:

"Kafkasya’da barış ve istikrarın en büyük engeli Ermenistan’ın saldırgan tutumudur ve bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmelidir‬. Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız. Ermenistan'ın bu alçak saldırısını şiddetle kınıyoruz."

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler