Selvi: Koronavirüsle mücadele süreci Erdoğan'a desteği artırdı

Selvi: Koronavirüsle mücadele süreci Erdoğan'a desteği artırdı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 'koronavirüsle mücadeledeki liderliği nedeniyle Erdoğan'a destekte ciddi bir artış olduğunu' yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MetroPoll Araştırma'nın Mart ayı verilerini bugünkü köşesine taşıdı.

'MetroPoll’ün anketinden ne çıktı?' başlıklı yazısında Selvi, "Koronavirüsle mücadeledeki liderliği nedeniyle Erdoğan’a destekte ciddi bir artış var" ifadelerini kullandı.

"Muhalefet de destek veriyor"

Muhalefetten de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a destek verildiğini belirten Selvi, "AK Parti ne yapıp edip Kürt seçmeni kazanmalı" görüşünü savundu. 

Selvi'nin yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Erdoğan nefretinin önemli bir motivasyon kaynağı olduğu muhalefet partilerinde de artışlar var. Şubat ayında CHP’lilerin yüzde 4.3’ü desteklerken, Koronavirüs'le birlikte bu oran mart ayında 19.6’ya yükselmiş. Yine şubat ayında İYİ Partililerin yüzde 9.7’si desteklerken, mart ayıyla birlikte bu oran 23.8’e çıkmış. En yüksek artışlardan biri HDP’de. Şubat ayına ilişkin HDP’lilerle ilgili bir veri yok. O nedenle kıyaslayamıyorum ama mart ayında Erdoğan’a destek yüzde 25.8 olmuş. AK Parti ne yapıp edip Kürt seçmeni kazanmalı."

facebanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.