1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Selvi: Yunanistan ile sonuç elde edemeyen Putin, Ermenistan'ı devreye soktu
Selvi: Yunanistan ile sonuç elde edemeyen Putin, Ermenistan'ı devreye soktu

Selvi: Yunanistan ile sonuç elde edemeyen Putin, Ermenistan'ı devreye soktu

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi 'Yunanistan’ı kışkırtarak bir sonuç elde edemeyen Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu' görüşünü savundu. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Azerbaycan-Ermenistan hattındaki çatışmaya ilişkin olarak "Ermenistan Azerbaycan’a neden saldırdı" başlıklı yazısında, "Yunanistan’ı kışkırtarak bir sonuç elde edemeyen Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu" görüşünü savundu. 

Selvi, "Ermenistan’ın Rusya’nın haberi olmadan bu saldırıyı gerçekleştiremeyeceği biliniyor. Ancak Rusya bir yandan Ermenistan’ı kışkırtırken diğer yandan askeri yöntemlerle sonuç alınmasını doğru bulmadığını ifade ediyor. Putin, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ile görüşmesinden sonra Kremlin’den yapılan açıklamada bölgede askeri çatışmaların derinleşmesinden endişe duyulduğu ifade edildi. Azerbaycan’ın işgal edilen köylerin bir kısmını kurtardıktan sonra yapılan bu açıklama timsah gözyaşlarından öteye bir anlam taşımıyor." düşüncesini dile getirdi.

Selvi, "Tabi Ermenistan’ın saldırganlaşmasının arkasında Fransa’nın parmak izlerini de görmek gerekiyor. Yunanistan’ı kışkırtarak bir sonuç elde edemeyen Putin, bir kez daha Ermenistan kartını devreye soktu. Ermenistan, Yunanistan, Rum kesimi kimi Macron’un, kimi Putin’in maşası olmaktan öteye geçemediler. Macron, Yunanistan ve Rum kesimini kışkırttı ne oldu? Ne Yunanistan ne Rum kesimi kazançlı çıktı. Macron ise Erdoğan’ı arayıp, geri adım atmak zorunda kaldı. Şimdi benzer bir oyunu Ermenistan üzerinden oynamaya çalışıyor." ifadesini kullandı. 

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler