1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Ermenistan 'sıkıyönetim ve genel seferberlik' ilan etti
Ermenistan 'sıkıyönetim ve genel seferberlik' ilan etti

Ermenistan 'sıkıyönetim ve genel seferberlik' ilan etti

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Azerbaycan ile yaşanan gerilimin yeniden tırmanması sonrası sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan ettiklerini açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Facebook hesabından açıklama yapan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, "Değerli vatandaşlar, şu anda Ermenistan hükümetinin kararıyla sıkıyönetim ve genel seferberlik ilan edildi. Seferberlik kapsamındaki herkesi askerlik şubelerine başvurmaya çağırıyorum" dedi.

Bölgede gerilim yeniden tırmanmıştı. Ermenistan, Dağlık Karabağ'da Azerbaycan'a ait 2 helikopter ile 3 İHA'yı vurduklarını, Azeri ordusunun can kayıplarının olduğunu açıklarken Azerbaycan Savunma Bakanlığı da, Ermenistan'ın saldırılarına karşılık verildiğini, 12 Ermeni uçaksavar sisteminin imha edildiğini duyurmuştu.

Erivan ile Bakü, hukuken Azerbaycan’ın fiilen ise Ermeni güçlerin kontrolünde olan Dağlık Karabağ bölgesi nedeniyle on yıllardır anlaşmazlık yaşıyor.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler