1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Suriye'de 728 Filistinli Esed rejiminin safında öldü
Suriye'de 728 Filistinli Esed rejiminin safında öldü

Suriye'de 728 Filistinli Esed rejiminin safında öldü

Suriye'de savaşın başlangıcından bu yana en az 728 Filistinlinin Esed rejimi saflarında savaşırken öldüğü ifade edildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Suriye'de savaşın başlangıcından bu yana en az 728 Filistinlinin Esed rejimi saflarında savaşırken öldüğü ifade edildi.

Suriye'deki Filistinliler Eylem Grubu isimli araştırma kuruluşunun aktardığı verilere göre, 2011 yılında başlayan savaş boyunca ülkede toplam 728 Filistinli Esed rejimi saflarında savaşırken öldürüldü.

Grubun yayınladığı verilere göre ölen Filistinlilerin 276'sı Filistin Kurtuluş Örgütü isimli, Esed rejimi Savunma Bakanlığı'na bağlı örgüt saflarında savaşıyordu. Söz konusu grupta, Filistin'den Suriye'ye göç eden ve 18 yaşını doldurmuş erkeklerin zorunlu olarak askere alınmasıyla oluşturulmuş bir yapılanma.

100 kişi Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, 85 kişi Kasım Süleymani'nin liderliğini yaptığı Kudüs Tugayı, 35 kişi Fetih-İntifada örgütü, 21 kişi el Celil grubu, 24 kişi Özgür Filistin Hareketi saflarında savaşırken öldürüldü. Öldürülen 187 Filistinli ise Esed rejimine bağlı olarak savaşan kişilerden oluşuyor.

Öte yandan, Rus özel güvenlik şirketlerinin bölgede bazı Filistinli gruplara eğitim verdiği belirtiliyor.

Suriye'de savaşın başlangıcından bu yana birçok farklı milletten milis grup Esed rejimi saflarında savaşıyor. Filistinli gruplar da Esed rejimine destek olan yapılanmalar arasında önemli bir yere sahip.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler