1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Suriye'de Rus helikopteri ABD kontrol noktasını taciz etti
Suriye'de Rus helikopteri ABD kontrol noktasını taciz etti

Suriye'de Rus helikopteri ABD kontrol noktasını taciz etti

Suriye'nin kuzeyinde Rusya'ya ait helikopterin ABD kontrol noktasını taciz ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Suriye'nin kuzeyinde Rusya'ya ait bir askeri helikopterin ABD askerlerinin de bulunduğu bir kontrol noktasını taciz ettiği görüntüler ortaya çıktı.

Rus askeri polis personeli tarafından Suriye'nin kuzeyindeki Haseke ili kırsalındaki bir noktada kaydedilen görüntülerde, Rusya'ya ait Mi-8AMTSh tipi askeri helikopterin ABD askerlerinin de konuşlu bulunduğu belirtilen bir askeri nokta üzerinde bir süre beklediği görülüyor.

Helikopterin ABD güçlerine yönelik bu şekilde bir tacizde bulunmasının nedeninin, ABD güçlerinin Rus askeri polislerinin geçişine izin vermemesi olduğu belirtildi.

Bölgeden haber aktarımı yapan kaynaklar, helikopterin ABD kontrol noktası üzerinde uçuş yapmasına rağmen ABD askerlerinin Rus konvoyunun bölgeden geçişine izin vermediğini, konvoyun geri döndüğünü aktarıyor.

ABD ile Rusya arasında son dönemde Suriye'nin kuzeyinde tehlikeli yakınlaşmalara neden olan gerilimli anlar yaşanıyor. 

Son olarak ABD'ye ait savaş helikopterleri Suriye'nin kuzeyindeki Kamışlı yerleşimi yakınlarında Rusya'nın desteklediği Esed rejimi güçlerine ait bir kontrol noktasını hedef almıştı.

Dün bölgede kaydedildiği belirtilen görüntüler:

Kaynak: Mepa News 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler