1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Ticaret savaşları: Çin Yuan'ı 11 yılın en düşük seviyesini gördü
Ticaret savaşları: Çin Yuan'ı 11 yılın en düşük seviyesini gördü

Ticaret savaşları: Çin Yuan'ı 11 yılın en düşük seviyesini gördü

Çin Yuan'ı ticaret savaşlarının sonucunda ABD Doları karşısında son 11 yılın en düşük seviyesini gördü.

A+A-

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının son günlerde artan şiddeti Asya borsalarını ve gelişen para birimlerini olumsuz etkiledi. Çin Yuan'ı, ABD Doları karşısında son 11 yılın en düşük seviyesini gördü.

Yuan 2008'den beri en düşük seviyesini gördü

Cuma günü ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin mallarına ek vergi getireceğini açıklaması sonrası dün gece saatlerinde Yuan yüzde 0.6 düştü. Bir Amerikan Doları 7.15 Yuan'a yükseldi. Yuan 2008'den beri en düşük seviyeyi gördü. Yuan bu ayın en büyük ikinci bir günlük değer kaybını yaşadı. Hafta sonu Hong Kong'da yaşanan gösterilerdeki şiddet olayları da hisse senedi fiyatları üzerinde baskı yaptı.

Bu kayıpların bir kısmı, Çin Başbakan Yardımcısı Liu He'nin, ülkesinin sorunu sakin bir yaklaşımla ve işbirliği yoluyla çözmeyi istediğini belirtmesi ile geri kazanıldı. Türk Lirası sabah saatlerinde ABD Doları karşısında 5.8 seviyesine geldi.

wp-005.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler