1. HABERLER

  2. SURİYE SAVAŞI

  3. Trump: PKK IŞİD'den daha büyük bir tehdit
Trump: PKK IŞİD'den daha büyük bir tehdit

Trump: PKK IŞİD'den daha büyük bir tehdit

ABD Başkanı Donald Trump, PKK'nın IŞİD'den daha büyük bir terör tehdidi olduğunu ifade etti.

A+A-

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump PKK'nın terör konusunda IŞİD'den daha kötü olduğunu ve bir çok yönden IŞİD'den daha tehlikeli olduğunu belirtti.

Trump Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki görüşmenin başarılı geçmemesi halinde Türkiye'ye uygulanacak yaptırımların yıkıcı olacağını söyledi.

İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella ile yaptığı görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Trump "Erdoğan'a Suriye'yi işgal etmesi için yeşil ışık" yakmadığını belirtti.

Mattarella da konuyu toplantıda ele aldıklarını ve İtalya'nın Türkiye'nin operasyonunu kınadığını ifade etti.

Trump toplantı öncesi Barış Pınarı Harekatı ile ilgili olarak gazetecilere yaptığı açıklamalarda bölgede savaşmak yerine Türkiye'ye yaptırım uygulamanın daha iyi bir yol olduğunu ve meseleyi oradaki ülkelerin kendi arasında çözmesi gerektiğini savundu.

Öte yandan Başkan, ABD'nin Suriye'deki durumla ilgili müzakerelere yardım edeceğini söyledi.

Trump ayrıca sorunun Türkiye ve Suriye arasında olduğunu ve Rusya'nın Şam yönetimine yardım etmesinin normal olduğunu belirtti.

Başkan Türkiye'de İncirlik Hava Üssü'nden bulunan nükleer silahların güvenliği konusunda da bir endişe duymadığını vurguladı.

twtbanner-001.jpg

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler