1. HABERLER

  2. SURİYE SAVAŞI

  3. "Türkiye İdlib'de yeni gözlem noktaları kuracak"
"Türkiye İdlib'de yeni gözlem noktaları kuracak"

"Türkiye İdlib'de yeni gözlem noktaları kuracak"

Türkiye'nin İdlib güneyinde yeni gözlem noktaları inşa edeceği bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Türkiye'nin İdlib güneyinde yeni gözlem noktaları inşa edeceği bildirildi.

Suriye'den yerel haber aktarımı yapan Baladi News'in kendi kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) İdlib'in güneyinde yeni gözlem noktaları inşa edecek.

Habere göre TSK'nın inşa edeceği gözlem noktalarının amacı Rusya destekli Esed rejimi güçlerinin İdlib'deki ilerleyişinin önüne geçmek.

Aktarılan bilgilere göre, TSK'nın inşa edeceği gözlem noktalarına Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bileşenleri de destek verecek.

Bazı kaynaklara göreyse TSK, İdlib'in güneyindeki Han Şeyhun yerleşimi kuzeyine M5 otoyolu üzerine iki yeni gözlem noktası inşa ederek Rusya destekli rejimin kuşatmayı tamamlamasının önüne geçmeyi amaçlıyor.

Tür Silahlı Kuvvetleri sabah saatlerinde İdlib'in güneyine yeni bir askeri konvoy göndermiş, aralarında tank ve zırhlı araçların olduğu konvoy Rusya-Esed rejimi savaş uçaklarınca hedef alınmıştı. 

Konvoya yakın bir noktaya düzenlenen hava saldırısı sonucu eskort görevi yürüten muhaliflerden 1 kişi hayatını kaybetmiş birkaçı da yaralanmıştı.

Hava saldırılarıyla birlikte TSK konvoyunun ilerleyişi durmuştu. Ayrıca Han Şeyhun beldesi üzerinde Türk F-16 savaş uçaklarının uçuş yaptığı aktarılmakta.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler