1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Türkiye'de okullar koronavirüs nedeniyle tatil edildi
Türkiye'de okullar koronavirüs nedeniyle tatil edildi

Türkiye'de okullar koronavirüs nedeniyle tatil edildi

Türkiye’de koronavirüs tedbirleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve liseler 16 Mart itibarıyla bir hafta, üniversiteler de 3 hafta tatil edilecek.

Deutsche Welle
A+A-

Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınacak tedbirlere ilişkin bir toplantı yapıldı. Toplantıda alınan kararları Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın kamuoyuna duyurdu.

Buna göre Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler 16 Mart tarihinden itibaren 1 hafta süreyle tatil edildi. Eğitim öğretimin uzaktan sürdürüleceğini belirten Kalın "23 Mart tarihi itibarı ile de uzaktan eğitim yöntemiyle, internetten ve televizyon kanallarından öğrencilerimizin eğitimlerine devam etme imkanı sağlanacaktır" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un uzaktan eğitim sürecine ilişkin bugün Türkiye saati ile saat 20.30'da açıklama yapması bekleniyor.

Kalın üniversitelerin de 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edileceğini belirtti. Ayrıca spor müsabakalarının da nisan ayı sonuna kadar seyircisiz oynanmasına karar verildiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışının da izne tabi olacağını belirtti.

Kalın "Vatandaşlarımızın aktif rol oynamaları, rehavete ve paniğe kapılmadan yapılan resmi açıklamaları dinlemek ve tavsiyeleri titiz bir şekilde uygulamak suretiyle bu süreci atlatmamız büyük önem arz ediyor" diye konuştu.

Sözcü Kalın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurt dışı programlarının da bir müddet ertelendiğini ifade etti.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler