1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türkiye'den ABD'ye Venezuela yanıtı: Maduro'yu meşru lider olarak tanıyoruz
Türkiye'den ABD'ye Venezuela yanıtı: Maduro'yu meşru lider olarak tanıyoruz

Türkiye'den ABD'ye Venezuela yanıtı: Maduro'yu meşru lider olarak tanıyoruz

ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi Abrams'ın açıklamalarına tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, Türkiye'nin Venenezuela'da Devlet Başkanı Maduro'yu meşru yönetim olarak gördüğünü ifade etti.

Sputnik
A+A-

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 28 Mart Perşembe günü ABD Dışişleri Bakanlığı'nın ‘LiveatState' başlıklı sosyal medya programına konuk olan ABD'nin Venezuela Özel Temsilcisi Elliott Abrams'ın Türkiye'yle ilgili ifadeler hakkında yazılı açıklama yaptı.

Abrams'ın, Türkiye'nin Venezuela ile ilişkileri hakkında söylediği sözlerin esefle karşılandığını aktaran Aksoy, "Türkiye, birçok ülke gibi, Venezuela'da seçimle iş başına gelmiş olan Maduro Hükümetini, uluslararası hukuka uygun ve BM'de temsil edildiği şekilde ülkenin meşru yönetimi olarak tanımaktadır" ifadelerini kullandı.

Aksoy, Türkiye'nin dış müdahalelerle ve demokratik olmayan yöntemlerle ülkelerin meşru yönetimlerinin değiştirilmesi teşebbüslerine karşı olduğunu vurguladığı açıklamada, "Öte yandan Venezuela ile ticaretini uluslararası ticaret kurallarına uygun ve şeffaf şekilde yürütmektedir. Türkiye, işbirliği ortağı olarak gördüğü tüm Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini karşılıklı saygı, dostluk ve çıkar temelinde sürdürecektir" dedi.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler