1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. Twitter'ın yeni özelliği: 'Paylaşmadan önce okuyun'
Twitter'ın yeni özelliği: 'Paylaşmadan önce okuyun'

Twitter'ın yeni özelliği: 'Paylaşmadan önce okuyun'

Twitter, bir yazının paylaşılmadan önce içeriğinin okunmasını tavsiye eden özelliğini duyurdu.

A+A-

Sosyal medya devi Twitter'dan yapılan açıklamaya göre şirket bir makalenin ya da yazının paylaşılmadan önce içeriğinin okunmasını tavsiye eden yeni bir özelliği test ediyor.

Android cihazlarda test edilen yeni özellik, kullanıcıların paylaşmak istedikleri makaleyi açmadıklarını tespit etmesi halinde yazıyı açıp okumalarını talep ediyor.

Şirket yaptığı açıklamada "Bir makale paylaşmak diyalog başlatabilir bu yüzden tweetlemeden önce onu okumak isteyebilirsiniz. Bilgi sahibi bir tartışmayı desteklemeye yardım için Android üzerinde yeni bir anımsatıcıyı test ediyoruz. Eğer Twitter'da henüz okumadığınız bir makaleyi retweet etmek isterseniz sizden önce onu açıp okumanızı isteyebiliriz" dedi.

Yeni özellik kullanıcının yazıyı okumadan paylaşmasını engellemeyecek ancak bunun yerine makaleyi okumaları için bir anımsatıcı işlevi görecek.

Deneme kapsamındaki özellik şimdilik ABD'deki bazı Android kullanıcılarıyla sınırlandırılacak.

Twitter ve diğer sosyal medya ağlarında ihtilafa neden olan komplo teorileri, yanlış yönlendirici iddialar ve kutuplaşma yaygın şekilde yer alıyor. 

Twitter deneme sürecindeki bu özellikle kullanıcıların paylaşım yapmadan önce bir süre durup düşünmesini sağlamayı amaçlıyor.

Şirket mayıs ayında kullanıcılarını olası bir zararlı yanıtı tweetleyecekleri konusunda uyarma denemelerini de başlatmıştı.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler