1. HABERLER

  2. FİLİSTİN

  3. "Yahudilerin baskınları sebebiyle Mescid-i Aksa'nın varlığı tehlikede"
"Yahudilerin baskınları sebebiyle Mescid-i Aksa'nın varlığı tehlikede"

"Yahudilerin baskınları sebebiyle Mescid-i Aksa'nın varlığı tehlikede"

Mescid-i Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, Mescid-i Aksa’nın varlığının tehlikede olduğuna dikkat çekti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Mescid-i Aksa hatibi Şeyh İkrime Sabri, Yahudi yerleşimci öğrencilerin mecburi katılmaları gereken baskınlar sebebiyle Mescid-i Aksa’nın varlığının tehlikede olduğuna dikkat çekti.

Şeyh İkrime Sabri, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, Mescid-i Aksa’nın Yahudi öğrenciler için ziyaretgâh haline getirilmesinin Kudüs’e Yahudi kimliği kazandırma ve kentin İslami niteliğini ortadan kaldırma çabasının bir parçası olduğunu söyledi.

"Kudüs'ün tamamını Yahudileştirmek istiyorlar"

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, İsrail rejiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti değil dünyadaki tüm Yahudilerin başkenti yapmak istediğine işaret eden İkrime Sabri, bunun da ancak Kudüs’ün tamamen Yahudileştirilmesiyle mümkün olabileceğini ifade etti.

Mescid-i Aksa hatibi, “Geçmişte Mescid-i Aksa’nın tehlikede olduğunu konuşuyorduk. Bugün Mescid-i Aksa birçok tehlikeyle karşı karşıya” dedi.

Şeyh İkrime Sabri, Yahudi öğrencilerin Mescid-i Aksa’ya baskın programlarına dâhil edilmesinin Mescid-i Aksa’nın idaresine müdahale anlamına geldiğini bildirdi.

İsrail rejimi parlamentosu Knesset’teki Eğitim Komisyonu, Doğu Kudüs’ün işgal edildiği 1967’den bu yana ilk kez bugün İsrail Eğitim Bakanlığı’na Mescid-i Aksa ziyaretlerinin Yahudi öğrenciler için zorunlu hale getirilmesi tavsiyesinde bulundu.

Şeyh İkrime Sabri, Tel Aviv'in kararını şiddetle kınayarak, Mescid-i Aksa’nın sadece Müslümanlara ait olduğunu ve Knesset kararlarına tabi olmadığını söyledi.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.