1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yerel seçimlerin ardından dolar/TL'de son durum
Yerel seçimlerin ardından dolar/TL'de son durum

Yerel seçimlerin ardından dolar/TL'de son durum

Günün erken saatlerinde 5.6294'e kadar yükselen dolar kuru, saat 07:45'de yüzde 0,50 primle 5.6030'da yer alırken, euro/TL yüzde 0,50 artışla 6.3000'dan işlem gördü.

Dünya
A+A-

Türkiye dün sandık başına gittiği ve gelecek 5 yıl için yerel yönetimler tercihini yaptı. Genel olarak sonuçlar netleşirken İstanbul'da hem AK Parti'nin hem CHP'nin "kazandık" açıklaması yapması ve sandık verilerinin geçen zamana rağmen paylaşılmaması yeni bir "belirsizlik" olarak ortaya çıktı.

Geçen hafta sert şekilde dalgalanan dolar/TL seçim sonuçlarının izlendiği güne yukarı yönde başladı. Erken saatlerde 5.6294'e kadar yükselen kur, saat 07:45'de yüzde 0,50 primle 5.6030'da yer aldı. Aynı saatte euro/TL yüzde 0,50 artışla 6.3000'dan işlem gördü. Dolar endeksi ise 97.176 ile hafif aşağı yönlü.

Dolar kuru seçim sonrası yeniden yön arayışında olacakken, Türk Lirası üzerinde ana baskı unsuru yurt içi yerleşiklerin 24 haftadır kesintisiz artmaya devam eden ve 179.3 milyar dolarlık rekor büyüklüğe ulaşan döviz mevduatları.

Bu arada seçim sonrası ilk değerlendirmesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4,5 yıllık seçimsiz döneme vurgu yaparak ekonomi gündemine odaklanılacağı mesajını verdi.

Diğer taraftan ABD ile S-400/F-35 konusunun neden olduğu gerilim gündemdeki yerini koruyor. Ayrıca Çin-ABD görüşmelerine yönelik haber akışı ve İngiliz parlamentosunun Başbakan May’in planı da dahil tüm alternatifleri reddetmesinin ardından kördüğüme dönen Brexit konusu yakından izleniyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler