1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. YouTube'da 'çocuk istismarı içeren' hesaplar kapatıldı
YouTube'da 'çocuk istismarı içeren' hesaplar kapatıldı

YouTube'da 'çocuk istismarı içeren' hesaplar kapatıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Youtube'da yer alan ve çocuk istismarı içerdiği belirtilen 4 hesaba erişimi engelledi.

TRT Haber
A+A-

Video paylaşım platformu Youtube'da yayınlanan ve çocuk istismarı içerdiği belirtilen videolar tepki topladı.

Görünürde sıradan bir animasyon filmi izlenimi uyandıran, başlıkları ve içeriği endişe verici boyutlara ulaşan videoların her biri 300 bin ile 4 milyon izlenme sayılarına ulaştı.

Videoları yayınlayan 4 hesapla ilgili harekete geçen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, hesapların kapatılması, içeriğin kaldırılması için savcılığa başvurdu. Bilgi Teknolojileri Kurumu da (BTK) o sayfalara erişimi engelledi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyada ‘genel ahlak kurallarına’ aykırı yayın yapan kanalların birçoğunun kapatıldığını, suç teşkil ettiği değerlendirilen içeriklerin kaldırıldığını açıkladı.

Bakanlık, ailelerin çocuklarının izlediği her içeriği her alanda takip etmesinin önemini vurguladı. İnternette ve sosyal medyada yer alan benzer içeriklerin şikayet edilmesi istendi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler