ABD: Ukrayna ile birçok seviyede iletişim halindeyiz

ABD: Ukrayna ile birçok seviyede iletişim halindeyiz

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Ukrayna-Rusya sınırındaki gerilime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Beyaz Saray’da yaptığı basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmede bulundu. Rusya’nın Ukrayna sınırına asker yığınağını ile ilgili değerlendirmede bulunan Psaki, “Bölgedeki gelişmelerden dolayı endişeliyiz. Hafta sonu boyunca Rus güçlerinin bölgede artan saldırganlığını izledik.” ifadelerini kulandı.

"Ukrayna ile iletişim halindeyiz"

Öte yandan Psaki, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Savunma Bakanı Lloyd Austin’in bu hafta Brüksel’e yapılacak ziyaret kapsamında NATO’da bu konunun ele alınacağını belirterek, “Aynı zamanda Ukraynalı yetkililerle birçok seviyede iletişim halindeyiz.” diye konuştu.

"Rusya'nın saldırganlığının bir sonucu olacaktır"

Psaki, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Rusya’nın saldırganlığının bir “sonucu ve bedeli” olacaktır sözlerinin hatırlatılması üzerine, “Bu durumun görünen ya da görünmeyen birçok sonucu olacaktır. Şu anda size elimizdeki seçeneklerin bir menüsünü sunmayacağım. Bu adımları duyurmaya hazır olduğumuzda hepinizle detayları paylaşırız.” dedi.

Kaynak: Kırım Haber Ajansı

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.