1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Parti İzmir Adayı Zeybekçi: İçkiye niye dokunayım, olur mu öyle şey?
AK Parti İzmir Adayı Zeybekçi: İçkiye niye dokunayım, olur mu öyle şey?

AK Parti İzmir Adayı Zeybekçi: İçkiye niye dokunayım, olur mu öyle şey?

“İzmir’i iki kadeh içkiye indirgeyip böyle bir endişe varmış gibi gündem yaratmak bu şehre en büyük haksızlık.”

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, sahilde yemek yiyen çiftin kendisine "İçkiye dokunacak mısınız" diye sorduğunu aktarırken "Yahu niye dokunayım? Olur mu hiç öyle şey?” cevabını verdiğini söyledi.

Zeybekci, Posta gazetesinden Murat Çelik'e konuştu. Çelik'in yazısının bir kısmı şöyle:

“İzmir’i iki kadeh içkiye indirgeyip böyle bir endişe varmış gibi gündem yaratmak bu şehre en büyük haksızlık.”

Cümle, Cumhur İttifakı’nın AK Partili İzmir Adayı Nihat Zeybekci’ye ait. Zeybekci dün Demirören Medya Grubu’nu ziyarete geldi Ankara’da. Sohbetin bir yerinde, önceki gün Karşıkaya’da yaşadığı şu sahneyi anlattı:

Sahilde, bir restoranda, iki çift yemekteydi... Tam gün batımı saati... Güneşin yarısı denizin içinde... Harika bir manzara. Hava da çok güzel... “Afiyet olsun” dedim... “Başkanım” dediler, “Seni gönülden seviyoruz.

Yaparsan da sen yaparsın ama buna dokunacak mısın” diye masadaki içki kadehlerini gösterdiler. Dedim ki, “Yahu niye dokunayım? Olur mu hiç öyle şey?” Nihat Zeybekci, İzmir’in trafikten kanalizasyon sistemine kadar birçok temel sorunu olduğunu ancak yaratılan ‘yaşam tarzı’ kaygısı gündeminin tüm bu problemleri gölgelediğini söyledi.

Zeybekci şu cümleyle verdi mesajını: “İzmir’in sorunu yaşam tarzı değil yaşam kalitesi.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler