1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bahçeli: HDP vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır
Bahçeli: HDP vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır

Bahçeli: HDP vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "HDP kapatılmalıdır. Hem de vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır." dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"Milli varlığımızı esaret almak isteyenlere tarihin hiçbir döneminde göz açtırılmamıştır. Milletine yabancılaşmış tarihine sırt çevirmiş bir zevatın bağımsızlığı hakkıyla savunması eşyanın tabiatına aykırıdır.

"Fail ve figüranlar farklı olsa bile izledikleri yol aynıdır"

Kuyruk acısı çekenler kapanmamış yaraları bulunanlar nefret nöbetine girenler yine üzerimize geleceklerdir. Asırlar önce hürriyet meşalesini yakan bir millet düşman kuşatmasını inancının gücü ile yarmıştır. Aşılan her engel zaferle çıkılan her muharebe Cumhuriyeti biraz daha yakınlaştırmıştır. Adım adım 1923 yani Cumhuriyet'e ulaşmışızdır.

Müslüman Türk milletinin Anadolu coğrafyasında tutunan bin yıllık varlığı birilerini sürekli rahatsız etmiştir. Fail ve figüranlar farklı olsa bile izledikleri yol hep aynıdır.

"HDP, vakit kaybetmeksizin kapatılmalı"

Artık her şey ortadadır. Dünyadaki hiçbir muhalefet partisi Türkiye’deki muhalefet partileri kadar savruk, sefil ve acınası hallere düşmemiştir. Dünya genelinde hiçbir muhalefet partisi bizdeki muhalefet gibi ülkesine ve milli haysiyete cephe almamıştır. PKK zillet ittifakına destek veriyor mu. Hem de açık şekilde destek veriyor.

HDP'nin 'kapatılma davası seçim sonrasında görüşülsün' talebi de adalet ilkelerine tamamen aykırıdır. HDP kapatılmalıdır. Hem de vakit kaybetmeksizin kapatılmalıdır.

HDP'nin isteği ile Anayasa Mahkemesi'nin (kapatma davası) davayı sulandırması doğru değildir.

Economist'e tepki

Seçim yaklaştıkça zehirli yılanlar çıkıyor. ABD'de bir derginin seçimlerin kan gölüne döneceğine ilişkin haberi sonrası devreye The Economist girmiştir. Seçimler, ufukta belirdiği anda zehirli yılanlar dışarıya çıkmıştır.

İsveç'teki saldırı

İsveç'te bir sapık bir şeytan piyonu yüce kitabımızı yakmıştır. Provokasyona ifade özgürlüğü diyenler de suç ortağıdır. Bu eyleme izin veren bizzat İsveç hükümetidir. Siyasi sonuçlarının analiz edilmemesi de akıl dışıdır.

Bu saldırganlığı kınamak yetersizdir. Bu saatten sonra İsveç’in NATO üyeliği suya yazılmış yazı kadar güncel bir konu olmaya müstahaktır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı

Zillet ittifakı henüz cumhurbaşkanı adayını çıkaramamıştır. Kimi aday yapıp yapamayacakları, birbirlerine hangi yöntemlerle kazıp atıp atmayacakları artık kendi bilecekleri bir şeydir.

Adayımız belli kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Seçim kanunlarında geçen yıl yaptığımız değişiklikler 14 Mayıs 2023 tarihinde hukuken geçerlidir. Gördüğümüz kadarıyla 'zillet ittifakı' çok tehlikeli sularda kulaç atmaya devam etmektedir.

Sayın Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını söyleyenler ise hukuk cahilidir.

Akşener'in Diyarbakır'daki açıklamaları

İP Başkanı'na silahlara veda sözlerini kullandıran hangi mihraklardır? Zillet İttifakı, İP Başkanı eliyle PKK'yla mütareke mesajı vermiştir. Silahlara veda mesajını düşünüp tavır geliştirmesi gereken kişiler bir dönem yan yana oturduğumuz isimlerdir. PKK'ya kucak açanlar karşımızdadır. İyisiyle kötüsüyle zilletiyle zalimiyle hepsi birden karşımızdadır. Biz de diyoruz ki aziz milletim sıra sende. İP Başkanı PKK'yla açılım mesajı vermiştir. Gerçek nedeni, gerçek hedefi ortaya çıkmıştır. Biz biliyorduk bununla birlikte herkes görmüştür."

Kaynak: Habertürk

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler