1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bahçeli seçim tarihiyle ilgili konuştu: Mayıs ayında bu işi bitirelim
Bahçeli seçim tarihiyle ilgili konuştu: Mayıs ayında bu işi bitirelim

Bahçeli seçim tarihiyle ilgili konuştu: Mayıs ayında bu işi bitirelim

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim tarihi hakkında, "Gazi Meclisimiz, konuşarak, uzlaşarak, anlaşarak hep birlikte Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim." diye konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

(Fotoğraf: Twitter/@MhpTbmmGrubu)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis'teki haftalık grup toplantısında yaptığı konuşmada seçim tarihine ilişkin "Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim, sözü ve kararı aziz milletimizin kutlu iradesine verelim" ifadesini kullandı.

Bahçeli'nin seçim tarihiyle ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Seçimin ne zaman yapılacağıyla ilgili tartışmaların bir an evvel son bulması, mevsim şartlarıyla birlikte uygun bir tarihin mutabakatla tespiti iyi niyetli beklentimizdir. Böyle bir karar çıkarsa bu durum bir erken seçim değil, seçim tarihinin güncellenmesi şeklinde yorumlanmalıdır.

Kriz çıkarmanın, kavga iklimi yaratmanın ahlaken bir karşılığı olmayacağını görmek lazımdır. Muhalefet partileri bu yönde adımdan imtina ederse, 5'te 3 çoğunluk sağlanamazsa Cumhurbaşkanımız anayasa 116. madde 2. fıkra uyarınca seçimlerin yenilenmesine karar verebilecektir. MHP, iki alternatife de hazırdır. Cumhurbaşkanımız seçimlerin yenilenmesine karar verdiği anda, 60 günlük süre de işlemeye başlayacaktır.

Muhalefet şayet seçimlerden umut kesmemişlerse, ipe un sermeyi bir kenara bırakma düşüncesine sabitlenmemişlerse TBMM'de makul tarihin uzlaşmayla belirlenmesi önünde hiçbir engel kalmayacaktır. Mayıs ayı içinde bu işi bitirelim, sözü ve kararı aziz milletimizin kutlu iradesine verelim."

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler